سه‌شنبه 28 تیر‌ماه سال 1384 ساعت 02:29 ب.ظ
منبع :سایت موعود
رسا- به نقل از پایگاه اینترنتی تاپیکس‌نت؛ اولین شبکه ماهواره‌ای تلویزیونی مسلمانان که سی‌ام نوامبر سال 2004 در آمریکا افتتاح شد، نه تنها توانسته قریب به هفت میلیون مسلمان آمریکایی را به برنامه‌های خود علاقه‌مند کند، بلکه با استقبال فراوان عده‌ قابل توجهی از آمریکایی‌هایی که نسبت به جنبه‌های مختلف دین اسلام علاقه‌مندند، روبرو شده است.
بنا بر این گزارش به‌ دنبال حادثه 11 سبتامبر مسلمانان آمریکا به شدت آماج حملات رسانه‌های گروهی آمریکا قرار گرفتند و این درست همان زمانی بود که مسلمانان این کشور نسبت به وجود یک شبکه ماهواره‌ای انگلیسی زبان احساس نیاز کردند تا از طریق آن جامعه آمریکا را با فرهنگ و ارزش‌های واقعی دین اسلام آشنا کنند.


«موزامیل حسن» مؤسس این شبکه تلوزیونی گفت: جای بسی خوشحالی است که می‌توانم با کمال افتخار بگویم که این شبکه علاوه بر داشتن تولیداتی متنوع،‌ توانسته است اتحاد میان مسلمانان آمریکایی را تقویت کند و در بین مسلمانان و غیرمسلمانان آمریکا رابطه‌ای دوستانه را بر پایه درک متقابل برقرار سازد.
شبکه ماهواره‌ای و تلویزیونی مسلمانان آمریکا که 24 ساعته می‌باشد، در هفته‌های اول افتتاح خود تنها چهار ایالت دیترویت، میشیگان، تولیدو و اهایو را تحت پوشش داشت، اما امروز دیگر مردم سراسر ایالت متحده آمریکا می‌توانند از برنامه‌های این شبکه استفاده کنند.
به گفته دست‌اندرکاران شبکه تلویزیونی مسلمانان آمریکا، انتظار می‌رود که این شبکه تا پایان سال میلادی جاری در کشور کانادا و در سال 2006 در کشور انگلستان نیز افتتاح شود.
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo